آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش • مجله Image de la vie

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش

اعلام نتایج اولیه سه تا پنج برابر ظرفیت در بین داوطلبان واجد شرایط جهت ارزیابی بیشتر در بین داوطلبان دارای سهمیه صورت می گیرد.

در ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (95) امتیاز مهارت عمومی، حداقل (70) امتیاز مهارت خاص و (40) امتیاز مهارت تخصصی الزامی است.

محل برگزاری دوره یکساله حرفه آموزی پس از اعلام نتایج نهایی توسط دانشگاه فرهنگیان بر اساس اشغال محل تعیین می شود.

به گزارش ایسنا، ثبت نام در آزمون استخدامی مذکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است.

قرار است یک آزمون شغلی باشد وزارت آموزش و پرورش برای جذب 28000 معلم ابتدایی، در 8 می 1402 انجام می شود. سن لازم برای شرکت در آزمون حداقل 20 سال و حداکثر 40 سال (کارشناسی و کارشناسی ارشد) می باشد. همچنین با توجه به تبصره 2 ماده «نحوه جذب نیروی انسانی در مشاغل آموزشی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش مصوب 1398 شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدت همکاری تمام وقت افرادی است که بر اساس هر یک از قوانین و مقررات مربوطه، همکاری با واحدهای آموزش و پرورش دولتی و آموزش و پرورش همکاری داشته اند، از حداکثر سن برای شرکت در آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می شود.

پذیرش قطعی از میان داوطلبان آغاز شده به آموزش و پرورش (تا سه برابر) در سقف ظرفیت پذیرش و بر اساس نتیجه آزمون جامع (کتبی) مشترک با وزن 40 درصد و ارزیابی تکمیلی وزن دهی. 60 درصد و بر اساس اولویت های گزینش (حداکثر سه محل کد سمت) نسبت به سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب به تعداد برابر ظرفیت انجام می شود.

ستاری فرد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از داوطلبان معلمان جوان توانمند، دغدغه مند و انقلابی که شرایط آزمون مقرر را دارند برای شرکت در این آزمون دعوت کرد و گفت: این آزمون نسبت به آزمون سال های گذشته بهتر است. با تغییرات و تحولات جدی با هدف شناسایی جذب پرسنل با کیفیت و شفافیت فرآیندها همراه است که باید توسط داوطلبان مطالعه و مطالعه شود.

ثبت نام مسابقه استخدامی وزارت آموزش و پرورش از ساعت پایانی روز چهارشنبه 19 اسفندماه آغاز شد و تا سه شنبه 25 اسفندماه ادامه دارد.

همچنین دانشجویان نهایی پذیرفته شده ضمن حضور و گذراندن موفقیت آمیز دوره آموزشی حرفه ای دانشگاه فرهنگیان، باید گواهینامه صلاحیت معلمی را در قالب طرح سنجش صلاحیت حرفه ای معلم و در طول توسعه معلمان در چهارچوب پیش بینی شده با موفقیت دریافت کنند. خدمات بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش. گذراندن حداقل 120 ساعت خدمت مرتبط با امور آموزشی و مهارت های آموزشی برای پذیرفته شدگان در رشته های غیر آموزشی در دو سال اول استخدام الزامی است.مجله ازدواج

متقاضیان باید در مرحله ارزیابی بعدی احراز صلاحیت معلمان توسط مراکز سنجش و سایر عوامل مرتبط، در مجموع حداقل 470 امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (1000 امتیاز) را کسب کنند.

مدت یکسال آموزش حرفه ای به عنوان سنوات خدمت محسوب نمی شود و تنها شرط استخدام پیمانی تدریس می باشد. گواهی پایان دوره آموزشی واجد شرایط برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر نمی باشد.