آغاز تحویل سهام صندوق ذخیره معلمان به معلمان • مجله Image de la vie

حمیدرضا نجف پور کردی، مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان درباره طرح ارزش املاک گفت: یکی از قول هایی که به اعضای عزیز فرهنگیان موسسه دادیم تعیین ارزش دارایی های آنها بود که حدودا در صندوق ذخیره بوده اند. 28 سال است و در فرآیندی به نام “طرح” خود را “ارزش مالک” می نامد تا به آنها ارائه کند.

مدیرعامل موسسه صندوق پس انداز فرهنگیان گفت: در اردیبهشت ماه بخشی از سهام یکی از شرکت های بورسی این موسسه به اعضای بازنشسته صندوق واگذار می شود.

نجف پور کردی با تاکید بر اینکه این فرآیند سه مرحله اساسی داشت، افزود: اولین اقدامی که در سال گذشته انجام شد، الگوسازی طرح با روش های علمی بود که چندین ماه به طول انجامید. مرحله دوم مراحل اعتبار سنجی و تشریفات قانونی و تصویب آن توسط هیات مدیره و هیات مدیره موسسه بود که انجام شده و روند اجرای این طرح طی حدود چهار ماه در حال انجام است. بدین ترتیب هر یک از شرکت های صندوق طبق ضوابط و مقررات سازمان بورس کشور در حال پذیره نویسی هستند.

نجف پور کردی درباره تعداد فرهنگیانی که از طرح ارزش املاک بهره مند می شوند، گفت: از ابتدای تاسیس تا کنون تقریبا یک میلیون و 650 هزار نفر در صندوق ذخیره آموزش و پرورش عضویت داشته و دارند که سهام آنها به تدریج پرداخت می شود.

قبل از اینکه چگونه دریافت کد سهام آموزش دادیم

سود 1401 به زودی به حساب بازنشستگی واریز می شود
نجف پور کردی همچنین با اشاره به اینکه مجمع عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان هر ساله در موعد مقرر برگزار و سود آن نیز اعلام می شود، گفت: مجمع سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 در پایان اسفند 1401 برگزار شد. و در آینده نزدیک پس از اتمام مراحل تامین اعتبار، زمان و میزان سود سپرده به حساب مستمری بگیران و واریز آنها به حساب کارکنان در دستور کار به روز رسانی و به اطلاع آنان خواهد رسید.

نجف پور کردی در تشریح نحوه بهره مندی فرهنگیان بازنشسته از سهام صندوق بیان کرد: طبق قوانین بورس، اعضای بازنشسته صندوق باید پس از دریافت کد سهامداری از سجام، نسبت به ثبت نام در سایت موسسه صندوق پس انداز آموزش و پرورش اقدام کنند. سایت و یکی از کارگزاران، زیرا در صورت عدم ثبت کد بورسی فرهنگیان امکان واگذاری سهام به آنها وجود ندارد.

مدیرعامل صندوق پس‌انداز فرهنگیان در پایان گفت: در حال مذاکره با گروه شبکه بانکی در حوزه بانک‌ها و تسهیلات بانکی هستیم تا اقدام شود. بانک سرمایه نیز متعلق به فرهنگیان عزیز است که در حال تولد دوباره و مراحل پایانی خود است و امیدواریم در این مرحله اعضای صندوق نیز از خدمات بانک سرمایه بهره مند شوند.مجله ازدواج

نجف پور کردی افزود: مجموعه اقداماتی را برای ارائه خدمات اجتماعی در نظر گرفته‌ایم و با شرکت‌های مختلف در حوزه زنجیره ارزش و کالا توافقاتی انجام شده و از طریق اپلیکیشن در دست طراحی به آنها ارائه می‌شود. .

نجف پور کردی گفت: مستمری بگیران 10 تا 12 سال مطالبات معوق داشتند اما با ثبت کد سهامی خود در سامانه موسسه از سهام خود بهره مند می شوند. لذا فرهنگیان با مراجعه به سایت موسسه به نشانی قسمت گزارش وضعیت را بررسی کنید یا با وارد کردن آدرس وارد سامانه گزارش وضعیت عضو شوید و در قسمت اطلاعات شخصی کد سهام و شماره همراه خود را وارد کنید.

مدیرعامل صندوق پس انداز فرهنگیان خاطرنشان کرد: امسال سال بسیار خوبی برای فرهنگیان خواهد بود. بر اساس اساسنامه صندوق، معلمان شاغل عضو موسسه، سهام خود را در صندوق توسط تیم مدیریتی پویا مدیریت می کنند تا هر روز ارزش دارایی و سهام آنها افزایش یابد و پس از بازنشستگی، این دارایی ها در اختیار آنها قرار گیرد. اما سهام بازنشستگان به عهده خودشان گذاشته می شود.

مدیرعامل صندوق پس انداز فرهنگیان گفت: سال گذشته سود سالانه صندوق پس انداز فرهنگیان دو ماه پس از تشکیل جلسه به حساب بازنشستگان واریز شد و امسال نیز به زودی سود مشروب 1401 را پرداخت خواهیم کرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در صورت به نتیجه رسیدن این همکاری، قصد داریم سهام یکی از بزرگترین شرکت های تابعه این موسسه را که بنیاد و دوره آن کاملا آماده است، به فرهنگیان بازنشسته تقدیم کنیم.

روند انتقال سهام از شرکت های صندوق به اعضا ادامه خواهد داشت

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در ادامه گفت: درخواست ما از تمامی اعضای عزیز موسسه و در وهله اول از بازنشستگان، بازنشستگان و خانواده های متوفیان ثبت اطلاعات بورس در سامانه موسسه است. تا بتوانیم مقدمات را با سازمان بورس پیش ببریم و در اختیار خودشان قرار دهند.

مهلت ثبت نام کد سهام

نجف پور کردی با تاکید بر مهلت ثبت نام کد بورسی خاطرنشان کرد: دانش آموزان هر چه زودتر کد بورسی خود را ثبت کنند زودتر سهام خود را دریافت می کنند اما انتظار داریم تا پایان اردیبهشت ماه همه دانشجویان کد سهامی خود را در صندوق های سامانه ثبت کنند. در آخرین

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: سال گذشته قول داده بودیم طرح ارزش زمین را از اردیبهشت 1402 اجرا کنیم که تکمیل شده و روند واگذاری سهام ارزش زمین دارایی ها به اعضای بازنشسته فرهنگیان اجرایی می شود. به خواست خدا.

تخصیص واحدهای صندوق ذخیره فرهنگیان

نجف پور کردی درباره واگذاری سهام سایر شرکت‌های این موسسه نیز گفت: در ابتدا پنج شرکت بورسی موسسه را برای این کار آماده کرده‌ایم و ۵ شرکت غیربورسی نیز برای واگذاری آمادگی کامل دارند. در عین حال، طبق بررسی های انجام شده، فرآیند بورس حدود 40 شرکت دیگر نیز حدود یک سال طول می کشد.