آشنایی با دیوار نور لوکس و لوسترهای مدرن • تصویر از مجله زندگی

لوستر دیواری مدرن

انواع لوستر دیواری با توجه به نوع آنها

از آنچه تاکنون بوده است براکت های دیواری گفته شده است که می توان در مورد استفاده از این محصولات و مکان مناسب استفاده از آنها تشخیص داد که با توجه به لوستر مدرن از این لوسترها می توان در اتاق خواب، سالن پذیرایی، تراس و بالکن، فضای سبز حیاط، اتاق مطالعه، ورودی خانه ها، راهروها، راه پله ها و … استفاده کرد.

بنابراین انواع لوستر دیواری بر اساس سبک طراحی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • فانتزی: این لوسترطراحی های خارق العاده ای دارند و بهترین گزینه برای استفاده در اتاق های پذیرایی، اتاق خواب و اتاق خواب هستند. این محصولات در رنگ های مختلف و در بیشتر موارد به صورت شخصیت های کارتونی و طرح های مشابه طراحی شده اند.
  • لوستر دیواری کلاسیک : لوسترهای دیواری کلاسیک به دلیل متریال به کار رفته در تولیدشان ماندگاری بالایی دارند و از طرفی قیمت بالاتری نیز دارند. این محصول برای استفاده در محیط هایی با سبک دکوراسیون سلطنتی مناسب است و با استفاده از آنها می توانید جلوه ای جذاب و مجلل در محیط ها ایجاد کنید.
  • لوستر دیواری مدرن: براکت های دیواریمدرن نیز از جمله لوسترهایی است که در این زمان طرفداران زیادی دارد. این محصول در اشکال هندسی و طرح هایی از این دست طراحی شده است. استفاده از این محصول می تواند گزینه مناسبی برای خانه هایی باشد که صاحبان آن به سبک مدرن و مینیمال علاقه دارند. از جمله این محصولات می توان به چراغ دیواری خانگی اشاره کرد.

لوسترهای دیواری نیز با توجه به متریال به کار رفته در تولید به لوسترهای چوبی، فلزی و کریستالی تقسیم می شوند. هر کدام از این محصولات بسته به ویژگی های این ماده دوام و ماندگاری متفاوتی دارند و در مکان های مختلف قابل استفاده هستند. مثلا براکت های دیواری چوب برای استفاده در فضای داخلی مناسب است. اما لوسترهایی مانند دیوارکوب ونیزی برای استفاده در محیط های بیرونی به دلیل استفاده از فلز در ساخت آن مناسب هستند.

براکت های دیواری با توجه به سبک های مختلف طراحی داخلی، در انواع مختلفی تولید می شود. این امر باعث شد تا افراد علاقه مند به سبک های مختلف بتوانند محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

منبع: لاکچری لایت

Luxurylight.irمجله ازدواج

براکت های دیواری

مکان مناسب برای لوسترهای دیواری

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که در هر یک از این محیط ها باید محصولات با توجه به شرایط و میزان نور مورد نیاز استفاده شود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید در مورد محل نصب این محصولات به توافق رسیده و سپس بر اساس این مشکل انتخاب مناسبی داشته باشید.

نکات مهم برای نصب لوستر دیواری

با توجه به اصول طراحی داخلی، طراحان داخلی توصیه می کنند برای نصب لوستر دیواری به یک سری نکات توجه کنند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به ارتفاع نصب توجه کنید: یکی از مهم ترین نکاتی که در نصب لوستر دیواری باید به آن توجه کرد، تعیین ارتفاع مناسب برای نصب است. توجه داشته باشید که برای مکان هایی با ارتفاع، شرایط و ابعاد مختلف، براکت های دیواریدر ارتفاع متفاوت نصب می شود. اما با توجه به اصول و استانداردهای روز می توان ارتفاع یک و نیم متر را ارتفاع استاندارد برای نصب لوستر دیواری در نظر گرفت.

امروزه لوستر یکی از ابتدایی ترین لوازم دکوری محسوب می شود و نقش بسیار مهمی در زیبایی خانه دارد.

براکت های دیواری