آخرین آمار از اجرای طرح یارانه دستمزد • تصویر از مجله زندگی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح را با هدف کاهش هزینه های دستمزدی نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور حمایت و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و حمایت از کارفرما اجرا کرده است. بخش تعاونی و خصوصی بنگاه هایی که به گفته فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می شود.

طرح یارانه دستمزد

نتایج گزارش اجرای طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تاکنون 42 هزار و 590 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 36 هزار و 405 نفر با موفقیت قرارداد کار منعقد کرده اند. این نتایج نشان می دهد که تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه های گذشته افزایش یافته و قراردادهای بیشتری منعقد شده و 6991 کارفرما این طرح را پذیرفته اند.

بر اساس نتایج اجرای طرح یارانه دستمزد بیش از 42 هزار داوطلب ثبت نام و بیش از 36 هزار نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند.

در بررسی استانی استان های خوزستان، مازندران و کرمانشاه بیشترین تعداد داوطلب و جویای کار ثبت نام شده را به خود اختصاص داده اند.

شرایط طرح یارانه دستمزد

  • شرایط بهره مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به شرح زیر است:
  • داوطلبان و جویندگان کار باید دارای مدرک تحصیلی یا بالاتر باشند
  • سن آنها نباید بیشتر از 37 سال باشد
  • شرط سنی زنان سرپرست خانوار جویای کار 45 سال تعیین شده است.

استان های مشمول طرح یارانه دستمزد

طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه های استخدام نیروی جدید برای کارفرمایان و در راستای حمایت از تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت های شغلی و حمایت از بنگاه های خصوصی و تعاونی کشور و مناطق با نرخ اشتغال پایین اجرا شد. اولویت اجرای این طرح هستند.

با توجه به تصویر زندگی برنامه ریزی کنید یارانه دستمزد از جمله برنامه های موثر وزارت کار در زمینه اشتغال و بازار کار محسوب می شود که بر اساس آن در صورت جذب نیروی کار برای اولین بار در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان، 30 درصد حقوق و دستمزد. مصوبه شوراي عالي شوراي كار به مدت يك سال از سوي دولت يارانه مي‌گيرد.

به گزارش ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان می توانند برای بهره مندی از مزایای این طرح و دریافت یارانه دستمزد از سامانه مذکور استفاده کنند. برو وزارت کار و ثبت نام کن.مجله ازدواج

برنامه ریزی برای پرداخت یارانه دستمزد با هدف اشتغال زایی در بنگاه های خرد، کوچک و متوسط ​​و همچنین بسترسازی برای اشتغال فارغ التحصیلان دیپلم و بالاتر، ارتقای مهارت و تجربه برای افراد جویای کار به ویژه گروه اول مشاغل با تعامل با نیروهای متخصص و با تجربه، انتقال دانش و فناوری های نوین به بنگاه اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش تعاونی و خصوصی تدوین شد.

استان های مشمول طرح یارانه دستمزد

مشاغل اول، فارغ التحصیلان، جوانان بیکار جویای کار و همچنین بنگاه های اقتصادی رسمی فعال در شهرهای کمتر برخوردار جامعه هدف این طرح هستند.